Čistenie a ošetrovanie podláh

Novo nalakované drevené podlahy je možné plne zaťažiť až vtedy, keď je lak dokonale vytvrdnutý (cca. 7 – 21 dní). Všeobecne platí, že čím dlhšie v prvých dňoch po lakovaní podlahu nezaťažujeme, tým máme lepšie vyhliadky na predĺženie jej životnosti.
Plné zaťaženie podlahy, napr. nasťahovanie nábytku, odporúčame až vtedy, ak je dosiahnuté úplné technologické vytvrdnutie laku. Čerstvo nalakované podlahy nesmú byť v priebehu schnutia laku zakrývané umelohmotnými textilnými podlahovinami (napr. koberec) alebo fóliami .

Až po konečnom vytvrdnutií laku môžeme začať s prvou alebo tzv. bežnou pravidelnou údržbou. Lakovanú podlahu čistíme mopom, zmetákom alebo vysávame vysávačom. Bežné znečistenie ( napr. šľapaje ) odstránime dobre vyžmýkanou handrou. Silné znečistenie (napr. šmuhy po podrážkach, mastné škvrny) odstránime podľa stupňa znečistenia buď výrobkom Clean Remover alebo Clean Strong. V žiadnom prípade nepoužívajte drôtenky či iné agresívne čistiace prostriedky, ani utierky či handry s mikrovláknom.

1. Prvé ošetrenie 

Odporúčame použiť prostriedok Pallmann FINISH CARE– je vhodný na tzv. prvé ošetrenie. Novo nalakovaná podlaha musí väčšinou znášať zvýšené zaťaženie- napr.nasťahovaním nábytku a pod. Prvé ošetrenie podlahy odporúčaným prostriedkom zabezpečí optimálnu ochranu nalakovanej podlahy.
Prostriedok Pallmann FINISH CARE je vhodný na ošetrenie parketových a drevených podláh a tiež podláh z viacvrstvových parkiet.

Prvé ošetrenie môže byť prevedené až po úplnom chemickom vytvrdnutí laku . Dbajte pritom na inštrukcie, ktoré sú uvedené v návodoch od výrobcu laku, prípadne V8m poradí firma, ktorá Vám parkety lakovala. Z podlahy odstránime bežným spôsobom mechanické nečistoty a prach.
Prípravok Pallman Finish Care nechajte aklimatizovať na teplotu miestnosti a dobre pretrepeme. Na podlahu naneste napr. mopom rovnomerne tenkú vrstvu (cca. 10 ml/m²) neriedeného ošetrovacieho prostriedku. Prostriedok nanášajte v jednom smere – najlepšie v smere parkiet. Podlahu netreba leštiť.Po zaschnutí (asi po 1 hod.) môže byť ošetrená plocha okamžite zaťažená.

Prvé ošetrenie opakujte vždy po prevedenom základnom čistení výrobkom Clean Strong.
Spotreba: cca 7 – 10 ml/m² (v neriedenom stave, t.j. 1l na cca. 75 –100 m²)

2. Bežné ošetrenie – Pallmann FINISH CARE

Pravidelné ošetrovanie vám zaručí krásnu podlahu na veľmi dlhú dobu. Prostriedok Pallmann FINISH CARE je vhodný nielen na prvé ošetrenie, ale aj na bežnú povrchovú starostlivosť lakovaných parketových, drevených a korkových podláh, linolea, PVC, viacvrstvových parkiet, podláh z prírodného a umelého kameňa.
Pri bežnom ošetrovaní z podlahy najskôr odstránime mechanické nečistoty a prach (mopom, zmetákom alebo vysávačom).

Nádobu necháme aklimatizovať na teplotu miestnosti a dobre pretrepeme. Cca. 100 – 250 ml prostriedku Finish Care zriedime s 10 litrami čistej vody a roztok nanesieme v tenkej vrstve jemnou handrou alebo vytieracím mopom na podlahu. Po zaschnutí môžeme plochu okamžite zaťažiť.

Bežné ošetrovanie je nutné pravidelne opakovať v závislosti na zaťažení lakovanej podlahy Pri veľmi silnom stupni znečistenia- napr. školy, reštaurácie-čistíme podlahu denne- pri strednom až miernom znečistení- každých cca 7- 14 dní.

3. Bežné čistenie – prostriedok Pallmann CLEAN

Prostriedok je určený pre pravidelné čistenie. Používanie výrobku Pallmann Clean odporúčame podľa vlastného uváženia, podľa stupňa znečistenia Spotreba: cca. 100 – 200 ml na 10 litrov vody

Bežné čistenie a bežné ošetrovanie odporúčame striedať cca. v pomere 2:1
Mastné a vápenné škvrny, stopy po podrážkach a iné znečistenie (nečistoty vo vode nerozpustné) môžeme ľahko odstrániť pomocou výrobku Pallmann CLEAN REMOVER.