Čistenie terás

Nie ste spokojní so vzhľadom Vašej podlahy, alebo terasy, napriek tomu, že jej venujete pravidelnú pozornosť ? Čistite ju, upratujete,staráte sa o ňu a napriek tomu už nie je to, čo bývala?

Vonkajšie drevené terasy sú neustále vystavené rôznym vplyvom počasia – ostré slnko, dážď, sneh. A nie len to. Popadané lístie z okolitej zelene, ostré pazúriky Vašich domácich miláčikov, či stopy po poslednej grilovačke… To všetko sa časom podpíše na vzhľade Vašej terasy. Ale pozor. Ešte nič nie je stratené.

Predstavujeme systém na hĺbkové čistenie terás Bona – rýchle a pohodlné riešenie, ako navrátiť Vašej terase pôvodnú krásu.

Systém zahŕňa dva kroky – dôkladné hĺbkové vyčistenie strojom Bona Power Scrubber a následne dva krát ( ak si to povrch terasy vyžaduje, aplikujeme aj tretiu vrstvu ) naolejovanie terasy olejom Bona Deck Oil . Ten dodá terase svieži vzhľad a zároveň pôsobí ako ochranná vrstva pred nepriaznivými vplyvmi.

Môžete si vybrať i farebnú variáciu povrchu Vašej terasy. Bona Deck Oil sa vyrába v troch odtieňoch – Neutral (prírodná), Brown (hnedá), Black (čierna).

Preto ak máte vonkajšie terasu, ktorá je znečistená a bez života, zverte nám ju a uvidíte rozdiel! Bona Power Scrubber v kombinácií s čistiacim prostriedkom Bona Deep Clean Solution vám „oživí“ terasu a tá bude opäť ako nová.

Cena za kompletné – viacnásobné vyčistenie terasy a dva krát olejovanie vrátane oleja je 16 eur bez dph/ m².

Postup pri renovácii terasy:

 

1. Príprava a hĺbkové čistenie

Po odstránení hrubých nečistôt z povrchu terasy ( spláchneme ich hadicou čistou vodou ) plochu vyčistíme čistiacim strojom Bona Power Scrubber, ktorý disponuje 2 rotačnými valcovými kefami.

Kefy do Bona Power Scrubber boli špeciálne navrhnuté pre maximálnu efektivitu na drevenom povrchu. Rotujú v rôznych smeroch a čistia drevenú podlahu pozdĺž vlákien dreva, hlboko až do vlákna. Kefy nenechávajú žiadne stopy po poškriabanií a garantujú vynikajúci povrch pripravený pre naolejovanie.

Stroj je najefektívnejší v kombinácii s extrémne účinným čistiacim prípravkom Bona Deep Clean Solution. Jeho unikátne zloženie zaistí optimálnu účinnosť čistenia a odstraňuje nečistoty bez rizika poškodenia dreva.

Po vyčistení terasu ešte dôkladne spláchneme čistou vodou a necháme ju vyschnúť. Následne aplikujeme kartáčom dve vrstvy oleja Bona Deck Oil.

 

2. Olejovanie terasy

Olejovanie je účinný a rokmi overený spôsob ochrany dreva. Olej drevo napúšťa a takto ošetrená podlaha poskytuje odolnosť proti oderu.

Pri správnej aplikácii a údržbe dostanú takto ošetrené drevené podlahy vzhľad prirodzeného matného povrchu. Obzvlášť tmavé druhy driev olej oživuje. Na svetlých druhoch driev, ako sú javor, jaseň alebo buk sú vždy veľmi dôležité ich čistenie a údržba, pretože na týchto podlahách ošetrených olejom sú nečistoty vždy viditeľnejšie.

Je veľmi dôležité olej naniesť v dostatočnom množstve a správnym spôsobom. Ak je aplikované málo materiálu a nesprávnym spôsobom, povedie to k rýchlejšiemu znečisteniu podlahy. Preto sa radšej pri aplikácií obráťte na skúsených odborníkov.

Pri olejovaní hĺbkovo vyčistenej terasy používame olej vysokej kvality značky Bona Deck Oil.
Bona Decking Oil udržiava vonkajšie drevené podlahy ako nové. Preniká hlboko do pórov dreva a dodáva terase silnú a dlhotrvajúcu ochranu povrchu počas celého roka. Je na báze prírodných rastlinných olejov a obsahuje zložky, ktoré redukujú UV-žiarenie. Tento olej poskytuje kombináciu hĺbkovej impregnácie dreva pre zachovanie jeho pružnosti, prevenciu proti vysychaniu a tvorbe prasklín. Povrch získa vodeodpudivé vlastnosti a odolnosť voči usadzovaniu nečistôt.

Čistiaci systém s extrémnou účinnosťo dramaticky zmení vzhľad Vašej podlahy, či terasy.

Neváhajte preto, zavolajte nám a potom si už len užívajte Váš vynovený priestor.